Команда Януковича готує в Україні знищення національних парків

Заява для ЗМІ

В останні місяці свого президентства В. Ющенко був підписаний ряд Указів про створення в Україні нових національних парків і заповідників. Усього було створено 26 нових національних парків, 2 нових заповідники, розширено по 2 існуючих національних парки та заповідники. Під охорону бралися унікальні природні ландшафти, рідкіcні тварини і рослини, які складають безцінне надбання українського народу. Завдяки цим Указам площа заповідної території в Україні поступово наближалася до середньоєвропейських норм.

Однак ці Укази не сподобалися лісникам, які хочуть тільки рубати ліс, мисливцям, які хочуть тільки убивати диких тварин, будівельникам елітних дач, які хочуть тільки забудовувати красиві узбережжя для своїх багатих хазяїв. Тому вони готують масове знищення нових заповідників і національних парків в Україні.

От факти:

1. 16 квітня 2010 р. Миколаївська облрада проголосувала за скасування Указів В. Ющенко про створення в Миколаївській області нових національних парків “Білобережжя Святослава” і “Бузький Гард”.

2. 17 березня 2010 р. заступник начальникаУправління експертизи й аналізу розвитку техногенної, екологічної, ядерної безпеки і природокористування Кабміну України В. Г. Тимофєєв звернувся з доповідною запискою до віце-прем’єра Кабміну України Б. В. Колесникова. У доповідній Тимофєєв узяв під сумнів усі недавні Укази Ющенко про створення нових заповідників і нацпарків, указавши, що вони нібито є непідготовленими, порушують закони України і тому виконувати ці Укази Кабмін не може. Тому Тимофєєв запропонував Кабміну доручити Мінприроди дати “пропозиції по внесенню змін у відповідні Укази Президента України згідно висновків і пропозицій” даного Управління Кабміну. Простіше кажучи, питання йде про скасування даних Указів Президента, або занесення їх у довгу шухляду. Саме тому дотепер, по тому майже 5 місяців, Кабмін досі нічого не зробив по виконанню Указів Ющенко по створенню нових нацпарків і заповідників.

3. Днями новий міністр Мінприроди В. Бойко дав доручення Держслужбі заповідної справи Мінприроди України розробити план для заповідників і нацпарків України по зароблянню грошей для поповнення бюджету України. Пропонується обкласти їх “оброком” у 110 млн. гривень, які вони повинні заробити за рік. Це при тому, що на сьогоднішній момент нацпарки України заробляють усього близько 2 млн. гривень на рік. По суті мова йде про колосальне збільшення рубок лісу, косовицях, видобутку копалин і т.і. Що стосується заповідників, то змушувати їх заробляти – це взагалі протизаконно, тому що вони не комерційні установи.

4. Днями глава Закарпатської облдержадміністрації направив лист у Кабмін України з проханням звільнити з посади директора Карпатського заповідника Ф. Гамора за те, що своїми діями по розширенню території цього заповідника Гамор нібито створив незвичайно “напружену соціально-економічну ситуацію” на Закарпатті. Доречи, Ф. Гамор є одним з найстарших і кращих директорів українських заповідників.

5. В даний час в Адміністрації Президента України підготовляються проекти Указів Президента про скасування Указів В. Ющенко про створення нових національних парків – Залісся, Білоозерського і Синегора на базі колишніх спеціальних мисливських господарств. Чиновники з команди Януковича не хочуть віддати народу України свої мисливські угіддя.

У зв’язку з вищевикладеним, просимо українські ЗМІ підтримати нашу кампанію по протидії знищенню в Україні заповідних територій.

Заслужений природоохоронець України,
директор КЕКЦ В. Борейко

27.04.2010   Рубрики: Идем в Европу-строим заповедность, Новости