Підсумки Всеукраїнського конкурсу дитячої творчості «День зустрічі птахів-2015»

Всеукраїнський конкурс дитячої творчості «День птахів» був організований Київським еколого-культурним центром і Всеукраїнською екологічною організацією «Жива планета» і проходив з 1 січня 2015 р. по 30 квітня 2015 р. Конкурс проходив у двох номінаціях – творчій (опубліковані статті в місцевих газетах про «День зустрічі птахів») і практичної (виготовлення і розвішування пташиних будиночків). У конкурсі взяли участь школярі з 16 областей (Рівненської, Івано-Франківської, Чернігівської, Полтавської, Хмельницької, Миколаївської, Житомирської, Харківської, Волинської, Запорізької, Дніпропетровської, Одеської, Тернопільської, Черкаської, Сумської, Вінницької).

Найбільше робіт – 15 % прийшло із Миколаївської області, на другому місці – Чернигівська область, на третьому- Тернопільська, Хмельницька і Сумська області. На адресу оргкомітету прийшло – 270 листів. Всього у конкурсі прийняло участь більш ніж 1000 дітей, які виготовили і розвішали на деревах близько 1200 пташиних будиночків. Чудово, що значна кількість пташиних будиночків була побудована дітьми не тільки для шпаків (як це було у минулі роки), а і для інших різних видів птахів – білих лелек, сов, сичів, синиць, горихвісток та ін.
Завдяки учасникам конкурсу було опубліковано 180 статей у місцевих газетах. Підводячи підсумки конкурсу, журі називає імена переможців.
Ними стали:
1. Стрільчук Юлія, с. Ярове, Вінницька область.
2. Солона Роман, с. Верхня Сироватка, Сумська область.
3. Янчишина Майя, с. Василівка, Миколаївська область.
4. Павленко Віталій, с. Придніпровське, Дніпропетровська область.
5. Земляк Олександр, м. Кам’янець-Подільський, Хмельницька область.
6. Сиротенко Юлія, с. Новопетрівське, Миколаївська область.
7. Федорняк Денис, м. Івано-Франківськ, Івано-Франківська область.
8. Буйвал Олексій, м. Кролевець, Сумська область.
9. Грушовенко Олександр, м. Умань, Черкаська область.
10. Гевко Андрій, м. Суми, Сумська область.

Поздоровляємо переможців конкурсу! Усі вони одержать нагородного листа й мобільний телефон.
Разом з тим Оргкомітет конкурсу повинен звернути увагу учасників конкурсу, а також батьків дітей і керівників кружків на ряд недоліків присланих на конкурс робіт:
1. Багато виготовлених пташиних будиночків по своїй конструкції не відповідали пред’явленим до них вимогам: на них були різні полички, дуже великі льотки, будиночки часто розфарбовувалися в яскраві кольори.
2. Деякі прислані на конкурс роботи виконані формально, а в деяких випадках дорослими були виготовлені пташині будиночки, потім їх роздали дітям, сфотографували й надіслали на конкурс.
3. Деякі пташині будиночки розвішувалися низько над землею або по кілька штук на одне дерево, або з нахилом.
4. Деякі статті до Дня зустрічі птахів були написані керівниками кружків або вчителями.
5. Незрозуміло нащо на конкурс були надіслані сценарії свят «День зустрічі птахів», а також малюнки птахів. Про це у Положенні про конкурс не було написано.

Оркомітет конкурсу

16.05.2015   Рубрики: Зоозащита, Новости