Підсумки Всеукраїнського конкурсу дитячої творчості «День птахів»

Всеукраїнський конкурс дитячої творчості «День птахів» був організований Київським еколого-культурним центром і Всеукраїнською екологічною організацією «Жива планета» і проходив з 1 січня 2014 р. по 30 квітня 2014 р. Конкурс проходив у двох номінаціях – творчій (опубліковані статті в місцевих газетах про «День птахів») і практичної (виготовлення і розвішування пташиних будиночків). У конкурсі взяли участь школярі з 18 областей (Луганської, Ровенської, Івано-Франківської, Чернігівської, Полтавської, Хмельницької, Житомирської, Харківської, Волинської, Запорізької, Дніпропетровської, Чернівецької, Тернопільської, Черкаської, Львівської, Сумській ,Херсонської і АР Крим).

Найбільше робіт – 35 % прийшло із Запоріжської області, на другому місці – Луганська і Хмельницька області (14 % робіт). На третьому (12 % робіт) – Полтавська, Рівненська та Черкаська області. На адресу оргкомітету прийшло – 348 листів. Всього у конкурсі прийняло участь більш ніж 3500 дітей, які виготовили і розвішали на деревах близько 1400 пташиних будиночків.

Завдяки учасникам конкурсу було опубліковано 212 статей у місцевих газетах. Підводячи підсумки конкурсу, журі називає імена переможців.

Ними стали:

I. У творчій номінації (стаття в газеті до «Дня птахів»)

1. Мокринчук Уляна, с. Княждвір, Коломийський р-н, Івано-Франківська область.

2. Третьяк Анастасія, пгт. Малокатеринівка, Запорізький р-н, Запорізька область.

3. Шапошник Ганна, с. Долинське, Мелітопольський р-н, Запорізька область.

4. Мазур Вікторія, м. Машівка, Полтавська область.

II. У практичній номінації:

1. Іванов Владислав, м. Запоріжжя.

2. Хорошун Михайло, с. Ріпки, Ізяславський р-н, Хмельницька область.

3. Строчик Євген, м. Запоріжжя.

4. Ураганов Валерій, м. Запоріжжя.

5. Скрипник Олексій, м. Кремінна, Луганська область.

6. Хорошевський Микита, м. Карпати, Перевальський р-н, Луганська область.

Поздоровляємо переможців конкурсу! Усі вони одержать нагородного листа й мобільний телефон.

Разом з тим Оргкомітет конкурсу повинен звернути увагу учасників конкурсу, а також батьків дітей і керівників кружків на ряд недоліків присланих на конкурс робіт:

1. Незважаючи на те, що конкурс був спрямований на виготовлення й розвішування пташиних будиночків, велика кількість учасників надіслали листи не по темі конкурсу, відзвітувавшись про розвішування годівниць для птахів.

2. Багато виготовлених пташиних будиночків по своїй конструкції не відповідали пред’явленим до них вимогам: на них були різні полички, дуже великі льотки, будиночки часто розфарбовувалися в яскраві кольори.

3. Практично ніхто не виготовив дуплянки, присади для лелек, будиночки для синиць, горихвісток і інших птахів.

4. Деякі прислані на конкурс роботи виконані формально, а в деяких випадках дорослими були виготовлені пташині будиночки, потім їх роздали дітям, сфотографували й надіслали на конкурс.

5. Деякі пташині будиночки розвішувалися низько над землею або по кілька штук на одне дерево, або з нахилом.

6. Деякі статті до Дня птахів були написані керівниками кружків або вчителями.

Оркомітет конкурсу

28.04.2014   Рубрики: Зоозащита, Новости