Німеччина створює території дикої природи

Німецька агенція в справах охорони природи (BfN – Bundesamt fur Naturschutz) опублікувала критерії виділення територій дикої природи, які згідно з німецькою стратегією охорони біологічного різноманіття повинні до 2020 р. займати 2% території Німеччини: https://www.bfn.de/qkriterien_wildnisgebiete.html

Території, які мають складати ці 2% повинні мати визначений законодавством тривалий час існування і відповідний менеджмент, а охорона природних процесів має бути формалізована як мета їх існування. До таких територій можуть відноситися і приватні території, якщо на це погодиться власник, і коли така воля буде підкріплена гарантією тривалого існування такої території. Дані території мають мати мінімум 1000 га кожна, для заплавних лісів, торфових боліт і екосистем морського узбережжя допускається поріг 500 га. В окремих випадках лісові території величиною 500-1000 га також можуть бути визначені як території дикої природи (наприклад зони повної охорони в національних парках). Менші території не будуть включатися в заплановані 2%, але можуть мати значення для виконання іншої мети, наприклад для досягнення 5% площі лісів вилучених з лісокористування. Межі територій дикої природи мають визначатися природними особливостями, зокрема мають ці об’єкти мати неперервний та концентрований характер. Протягом 5 років для кожної території має бути розроблений свій план управління, який буде модифікуватися що 10 років.

Охорона даних територій має базуватися на не втручанні в природний хід процесів. При цьому допускається лише начальне втручання з метою усунення найбільших антропогенних чинників чи вилучення інфраструктури. Дані втручання мають бути закінчені протягом 10 початкових років від виділення території, як виключення в деяких випадках -30 років, проте метою має бути їх поступове повне припинення. На території дикої природи не може бути житлових будинків, не може бути полювання чи риболовлі, а втручання в популяції тварин може бути реалізоване лише як виняток в випадках особливо серйозного впливу на сусідні господарські території.

На сторінці BfN  (https://www.bfn.de/0311_publikationen.html#c157994) доступні також публікації BfN присвячені заходам з реалізації «мети 2%».

Підготовано клубом натуралістів, Польща. Оригінальна стаття http://ecopress.pl/art/niemcy-wyznaczaja-dzikie-obszary-4111/

Переклад: І. Парнікоза

11.05.2017   Рубрики: Борьба за заповедность, Новости