100 міст України вже заборонили продаж браконьєрських снастей

Станом на 9 вересня 2008 р. 100 міст України заборонили торгівлю браконьєрськими снастями – сітками капканами електровудочками. Серед них – Харків, Чернігів, Дніпропетровськ, усього – 15 обласних центрів. У Києві торгівля браконьєрськими снастями припинена на усіх 109 ринках міста. Такий підсумок півторарічної кампанії, яку здійснюють Київський еколого-культурний центр та Громада рибалок України.

Проте в Одесі, Львові, Донецьку, Черкасах, багатьох інших містах України торгівля браконьєрськими снастями продовжується.

Жодного рішення з приводу заборони торгівлею браконьєрськими снастями не прийнято в Одеській, Чернівецькій областях, лише по одному місту – в Івано-Франківській та Рівненській. Здається, що чиновники з цих областей та міст “кришують” браконьєрський бізнес, а тому противляться введенню заборон. Внаслідок цього браконьєри, що затримуються екологічними інспекторами “на гарячому” з вилученням браконьєрських знарядь, відразу йдуть до ринку та купують нові дешеві снасті (для
прикладу риболовна сітка довжиною 25 метрів китайського виробництва коштує усього 5 гривень). Таким чином за відсутності належних заборон на торгівлю снастями, боротьба з рибним браконьєрством стає майже неможливою.

Масштаби сучасного браконьєрства вже створюють реальну загрозу національній безпеці України. Щорічно рибні браконьєри виловлюють такі самі обсяги риби, як промислові підприємства – близько 200 тис. тонн. А усього в Україні щорічно відбувається близько 10 млн. випадків браконьєрства. Якщо так продовжуватиметься надалі, рибу в Україні скоро буде повністю знищено.

Довідки за тел. 8-067-715-27-90.

09.09.2008   Рубрики: Борьба с браконьерством, Новости, Новости кампаний, Тогровля браконьерскими сетями