Зупинити знищення лісів

Відкритий лист  від пікету « Нарубаємо міністру Абрамовському дров ! «

міністру  захисту довкілля та природних ресурсів України Р.Р.Абрамовському

22. 09.2020 р., м. Київ

Шановний пане міністр!

Як  відомо, Держлісагенство України підпорядковано Вашому міністерству. Але чомусь Ваше міністерство практично ніяк не вліяє на цій орган, який веде антіекологічну політику і жахливо знищує в Україні ліси.

  1. Вже багато років Держлісагентство не погоджує створення нових національних парків- Дніпровсько-Тетерівського ( Київська обл.), « Холодний яр» (Черкаська обл.), Чорноліського ( Кіровоградська обл.), замість цього варварськи вирубує там цінні ліси.

Ми вимагаємо негайно змусити підпорядковано Вам Держлісагентство погодити створення  ціх національних парків.

  1. Держлісагентство вже багато років крищує бандитів-лісників, які незаконно рубають ліс в національних парках, не допускають Держекоїнспекцію на перевірки, беруть в полон и бьють працівників національних парків та Держекоїнспекції Наприклад, директор Кутського лісгоспу ( Івано-Франківська обл.) А.Ониськів та головний лісничий цього лісгоспу П.Плихтяк зі своїми підлеглими в кінці серпня 2019 р. напали на приїхавших на перевірку незаконних рубок в нацпарку « Гуцульщина» працівників Держекоїнспекції та нацпарку « Гуцульщина», побили їх та взяли в полон, погрожуючи вбити. Ониськів та Пліхтяк, не зважаючи на наші звернення до Держлісагентства, досі не покарані.

Тому ми  вимагаємо негайно звільнити зі своїх посад директора Кутського лісгоспу А.Ониськіва та головного лісничого цього лісгоспу П.Пліхтяка.

3.Держлісагентство вже багато років саботує виконання трьох  законів України, пов,язаних з охороною лісів, та які були розроблені нашою організацію, УТОП та вступили в дію:

-Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо  охорони пралісів згідно з Рамковою конвенцією про охорону та сталий розвиток Карпат.

-Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо виконання Конвенції про охорону дикої флори і фауни і природних середовищ існування в Європі.

-Про внесення змін до деяких законів України щодо заборони суцільних рубок  на гірских схилах в ялицево-букових лісах Карпатського регіону.

На протязі  декількох років Держлісагентство  не розробляло зміни до постанов уряду України, як це було прописано в ціх законах, чим нанесло величезну екологічну шкоду лісам України.

Тому ми вимагаємо прискорити роботу по внесенню змін в постанови уряду згідно положень ціх законів, та обов,язково обговорити ці зміни з екологічними НГО.

 

Директор КЕКЦ , Заслужений природоохоронець України Вл.Борейко , керівник пікету «Нарубаємо міністру Абрамовському дров «  від 22.09.2020. р.

 

Прес-служба КЕКЦ

22.09.2020   Рубрики: Новости, Спасем украинский лес