Выступление 28 марта 2014 г. на Верховной Раде Украины народного депутата Л.Котеляк по поводу охотрезиденций

11:02:57

КОТЕЛЯК Л.Л.

123 виборчий округ, Лідія Котеляк, фракція “Батьківщина”.

Шановні колеги народні депутати! Я як голова підкомітету з питань охорони атмосферного повітря, зміни клімату, наукових досліджень екологічної освіти Комітету з питань екологічної політики природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи звертаюсь до вас із проханням відновити соціальну справедливість і повернути у власність народу спеціалізовані мисливські резиденції вищих державних чиновників, які більше як 13 років фактично були відчужені з державної власності.

Так у 2000-2001 роках підпорядкування Державному управлінню справами Президента України незаконно були передані колишні мисливські господарства, колишніх членів політбюро ЦК КПСС Залісся та Білозерське, що в Київській області, Синьогора, що на Івано-Франківщині. У 2009 році відповідно до Указу Президента України Віктора Ющенко ці державні мисливські резиденції були реорганізовані в Національні природні парки.

Однак Державне управління справами Президента України саботували виконання даних указів. Більше того, за час свого правління Янукович незаконно привласнив інші території – Межигір’я та Дніпровсько-Тетерівське мисливське господарство у Київській області, де створив свої особисті резиденції. Усі ці мисливські резиденції Януковича перебували поза контролем правоохоронних органів, не мали доступу і журналісти і громадські організації. Завдяки Майдану правда відкрилася і про відмивання державних бюджетних коштів на різноманітні будівлі та ремонти в даних резиденціях, ведення варварських і безконтрольних полювань. Стало відомо, що ще наприкінці 2000-х років в резиденцію Синьогора були незаконно завезені зубри, яких занесено до Червоної книги України. Варто зазначити, що вчені-екологи, громадські природоохоронні організації України неодноразово піднімали питання про повернення даних мисливських резиденцій народу України у статусі національних природних парків. Однак тодішня влада на чолі з Януковичем до останнього робила все аби втримати нагарбане. Зважаючи на це, прошу вас вжити відповідні заходи щодо повного виконання указу Президента України від 2009 року про створення на місці державних мисливських резиденцій Залісся, Білоозерське і Синьогора національних парків із однойменними назвами, передавши їх в правління Мінприроди України.

Користуючись нагодою, хочу звернутися до засобів масової інформації із повідомленням про те, що 3 квітня разом з екологами і громадськими активістами наш підкомітет запланував….

ГОЛОВУЮЧИЙ. прошу дати завершити.

КОТЕЛЯК Л.Л. Наш підкомітет запланував побувати на території Національного природного парку Залісся. Тож, шановні журналісти, запрошую вас долучитися до цієї поїздки, аби на власні очі побачити стан цього природнього заповідного фонду і розповісти нашим громадянам про справжнє багатство, яке належить тільки їм. Дякую.”

28.03.2014   Рубрики: Идем в Европу-строим заповедность, Новости