Володимиру Зеленському, громадському діячеві й Президентові України

Київський еколого-культурний центр

Kiev ecological & cultural center

02218, Україна, Київ, вул. Райдужна, 31-48

т (073) 073-16-73, E-maіl:kekz-office@ukr.net  рахунок 26006300839053 в ПАТ Державний ощадний банк України м. Київ  МФО 322669, ЗКПО 24363925

 

№  35                                 29.04. 2019 р.                                

Володимиру Зеленському, громадському діячеві й Президентові України

 

Відкритий лист на захист лісів Карпат

                                  Шановний Володимире Олександровичу!

 

     У Вашій передвиборчій  програмі було сказано про те, що Ви виступаєте за недоторканність карпатських лісів.

Я, як еколог, повністю  підтримую цю вимогу. У зв’язку із цим у мене є до Вас  конкретне прохання. В  2017 р. Верховна Рада України прийняла розроблений  Товариством  охорони птахів Україна, Київським еколого-культурним центром і депутатами закон з охорони пралісів ( це прадавні ліси в Карпатах)   https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2063-19 

Кабінет Міністрів України не виконав даний закон у частині приведення Санітарних правил у лісах України й інших підзаконних актів у відповідність із законом. Що дозволяє лісникам рубати праліси й інші цінні карпатські ліси й далі. Тому народний депутат України Ігор Луценко разом з Київським еколого-культурним центром подали в суд на Кабмін України.
16 квітня 2019 р. народний депутат Ігор Луценко та Київський еколого-культурний центр виграли апеляцію проти Кабміну України, довівши в суді, що уряд України не виконує Закон з охорони пралісів https://interfax.com.ua/news/election2019/539388.html 

Рішенням суду Кабмін України зобов’язаний привести Санітарні правила в лісах України й інші підзаконні акти у відповідність із законом. 

Однак я боюся, що Кабмін України разом з Держлісагентством України будуть саботувати виконання цього закону і далі -  адже за цими рубаннями в Карпатах для лісників та їхніх покровителів ховаються величезні гроші.

Тому прошу Вас, як тільки Ви обіймете посаду Президента України, негайно провести  розслідування причин саботування більш двох років Кабміном  України закону про охорону пралісів і жорстко покарати  винних чиновників включно з Гройсманом та керівником Держлісагенства Бондарем.

Також прошу просто зараз, не чекаючи інавгурації та проведення формальностей, зробити публічну заяву на захист лісів і закликати Кабінет Міністрів виконати закон.

 З повагою, заслужений природоохоронець України, директор Київського еколого-культурного центру Володимир Борейко

 

 

02.05.2019   Рубрики: Борьба за заповедность, Новости, Спасем украинский лес