Психологи проти присутності дітей на полюванні!

Скоро Верховна Рада розглядатиме законопроєкт 3563 про заборону перебування дітей на полюванні. Ми мріємо про часи, коли вбивство заради розваги взагалі залишиться у минулому. Втім вже зараз можна і треба заборонити перебування дітей на полюванні. Жорстокість, що привітається з дитинства ні до чого доброго не приведе. Погоджуються з цим і професійні психологи.
Валерія Палій, президентка НПА – Національна психологічна асоціація, модераторка робочоі групи з превенціі зміни клімату та збереження психічного здоров’я:
“Сьогодні, в часи, коли полювання вже не є способом прогодувати себе, воно оцінюється під іншим кутом зору. Коли базові потреби забезпечення себе їжею відходять на інший план, постає питання які саме потреби може задовільняти полювання? З одного боку батьки, які беруть своїх дітей на полювання, хочуть включити їх у спільне хобі, розділити з ними традиції, поширити цінності. Як батьків та носіїв певного світогляду їх можна зрозуміти, дійсно, ймовірність того, що діти розділятимуть це хобі у дорослому житті справді зростатиме.

Втім повернемося до питання: який зміст має полювання у сучасному світі? Легалізований спосіб позбутися агресії? Самоствердження та почуття всесилля? Відчуття того, що ти займається «справжньою чоловічою» справою? Доведення всемогутньості та сміливості?
Я можу послатися на добру сотню наукових досліджень, в яких йдеться про те, що спілкування з природою, тваринами у межах власних домівок або поза ними сприяє розвитку емпатії, співчуття, толерантності до живого. Догляд за тваринами організовує, позитивно впливає на психіку дітей.
Толерування вбивства слабшого, це толерування жорстокості. Є дослідження, які пов’язують жорстокість до тварин із «темною тріадою», сукупністю рис, які пов’язані з егоїзмом, відсутністю співпереживання, корисливістю, гнучкою мораллю, імпульсивністю. Варто розуміти, що діти до певного віку не мають критичности до власних дій та дій інших, здатність аналізувати наслідки власної поведінки, розмірковувати над причинами та мотивами ще розвивається, а вольові якості закінчують формуватися до 20 років (це пов’язано із дозріванням окремих структур головного мозку). Тобто фактично, ми маємо справу з вразливою людиною (чим молодший вік включення у такий вид проведення дозвілля, тим дитина вразливіша), яка сприймає на віру, яка ще тільки формує розуміння про хороше та погане, про припустиме та неприпустиме. І цей досвід, досвід вбивства, крові, особливого ставлення до мертвої істоти (трофей, фото на пам’ять, опудало) дійсно може сформувати специфічний світогляд у майбутньому та створювати передумови для більш жорстокої поведінки.”
Просимо поширити та разом із депутатами МФО “Гуманна країна” закликаємо парламентарів підтримати важливу ініціативу.
https://www.facebook.com/917592118296008/posts/2947448611977005/?d=n

20.07.2020   Рубрики: Нет - спортивной охоте!, Новости