Письмо КЭКЦ мэру Киева В. Кличко в защиту золотого леса Пущи-Водицы

На фото-снимок с космоса рубок в Пуще -Водице

 

Слева  внизу виден микрорайон Пуща-Водица, по центру лес со светлыми зонами вырубок. Как видим больше половины леса уже нет….

d0b2d18bd180d183d0b1d0bad0b01-300x256

 

 

Київський еколого-культурний центр

Kiev ecological & cultural center

02218, Україна, Київ, вул. Райдужна, 31-48

т (073) 073-16-73, E-maіl:kekz-office@ukr.nethttp://ecoethics.com.ua, рахунок 26006300839053 в ПАТ Державний ощадний банк України м. Київ  МФО 322669, ЗКПО 24363925

 

№  27            06.07. 2017 р.

Міському голові Києва В.В.Кличко

       Шановний Віталій Володимирович !

 

  З півночі Київ оперезаний міськими лісами Пущі-Водиці, які мають найважливішу екологічну цінність.

По-перше, вони є курортними, тому що створюють унікальний  мікроклімат для курортного селища Пуща-Водиця, де багато санаторіїв і будинків відпочинку.

По-друге, вони очищають забруднене повітря Києва, міста, який у цей час, як Ви знаєте,  займає одне з перших місць серед міст України і Європи по забрудненню повітряного басейну.

По-третє, вони захищають Київ від радіоактивного попелу й інших шкідливих речовин, що летять  на Київ  у результаті  постійних літніх пожеж у Чорнобильській зоні й палаючих торфовищ.

У четвертих, вони є улюбленим місцем відпочинку киян.

У п’яті вони акумулюють вологу, знижують на кілька градусів температуру, що дуже важливо для Києва в літню спеку в епоху глобального  потепління.

Ліси Пущі-Водиці  унікальні, тому що представлені   соснами віком близько 200 років. Таких лісів у Київській області, за винятком заказника Дзвінківський у Васильківському  районі, уже немає-їх усі  вирубали.

Унікальні якості пущі-водицьких лісів багато в чому пояснюються  саме віковим віком сосен, наприклад, одна сосна  такого віку  зберігає до 2 тонн води,  затримує до 1 тонни пилу й виділяє величезну кількість фітонцидів, що вбивають шкідливих мікробів.

Саме через  ці унікальні цілющі й кліматичні властивості ліси Пущі-Водиці, які ще  називають « золотими», почали опікувати від вирубки ще в кінці 19 століття з ініціативи міської влади Києва. Наприкінці 1940-х років ліси Пущі-Водиці, за наказом керівника України М. Хрущова, були виділені як міські й куротні, у них також були заборонені рубання.

У цей час більша частина лісів Пущі-Водиці входить у національний парк « Голосіївський» і 4 інших заповідних об,екта. Разом з тим близько 3-4 тис. га унікального лісу Пущі-Водиці, що перебуває  на території Межигірського й Пуще-Водицького лісництв Святошинського лісопаркового господарства поки не мають ніякого охоронного статусу.

У результаті там відбувається масова та хижацька заготівля  деревини під виглядом суцільних санітарних рубань. За нашими  підрахунками там вирубане вже близько 50 % унікального « золотого» лісу.

 Наприклад, це квартали 25,47, 66,83,94,95,98,104,105 Межигірського лісництва, кв. 8,17,18,19, 34,82 Пуща-Водицького лісництва . Замість 200-літніх золотих сосен лісники насадили монокультури з молодих дерев, які, по своїх кліматичних і санітарних якостях, ще сотні років не замінять вікові сосни .

Просимо Вас вжити термінових заходів до захисту цієї ділянки лісу Пущі-Водиці. Для чого просимо дати доручення  Київської міської раді розробити та затвердити проекти  наступних рішень=

  1.            Про заборону суцільних і поступових  рубок   в міських лісах без громадського  обговорення ( згідно з недавно прийнятим Законом  України « Про оцінку впливу на довкілля»).
  2.            Про створення заказника в ділянці лісу Пущі-Водиці, який поки не має охоронного  статусу.
  3.            Про створення комісії з перевірки законності й доцільності  рубок  у Святошинському  лісопарковому  господарстві.

 

Фото рубок  у лісах Пущі-Водиці додаються.

 

Про вжити заходи просимо повідомити.

 

З  повагою, директор Київського еколого-культурного центру, Заслужений природоохоронець України  Вл.Борейко

 

15.07.2017   Рубрики: Борьба за заповедность, Новости, Спасем украинский лес