Кабмин не выполняет Закон по запрету сплошных рубок в Карпатах

Екологи – Кабміну : не виконуєте закон про заборону рубок, то отримуйте паводок

Екологи вимагають виконати підписаний Зеленським закон

Паводок 2008 року такий же страшний, як і цьогорічний. Фото з архіву Олега Листопада

Паводок у Карпатах стався, зокрема, через злісне невиконання Кабміном природоохоронних законів, які ухвалила Верховна Рада. Про це GreenPostзаявив член ради Київського еколого-культурного центру Іван Парнікоза.

«Восени 2019 нова Верховна Рада ухвалила закон №249-IX«Про внесення змін до деяких законів України (щодо введення заборони на суцільну вирубку ялицево-букових лісів на гірських схилах Карпатського регіону)». Пів року тому, 30 жовтня 2019, закон був підписаний президентом Володимиром Зеленським і незабаром почав діяти. Але – тільки на папері», – сказав доктор біологічних наук Іван Парнікоза.

Закон не працює, оскільки не виконані його прикінцеві положення – не розроблені та не ухвалені підзаконні акти.

«В першу чергу ми вимагаємо змін до «Порядку спеціального використання лісових ресурсів», який був затверджений Кабміном України ще в 2007 році, і яким рубки головного користування дозволяються в заказниках, господарських зонах національних парків і регіональних ландшафтних», – повідомив GreenPost директор Київського еколого-культурного центру Володимир Борейко.

Оскільки зміни не внесені, рубки у заказниках тривають.

Як ми вже писали, є три основні причини катастрофічних паводків у Карпатах.

Нагадаємо, у західних областях України сьогодні вранці залишалися підтопленими до 300 населених пунктів.  За повідомленнями ДСНС, сьогодні, 25 червня, продовжуються паводки на Дністрі, Тисі і Пруті.

Джерело: Олег Листопад https://greenpost.ua/news/ne-vykonuyete-zakon-pro-zaboronu-rubok-otrymujte-pavodok-ekology-zhorstko-rozkrytykuvaly-polityku-i9750

 

Пресс-служба КЭКЦ

 

30.06.2020   Рубрики: Новости, Спасем украинский лес