Гройсман і Держлісагенство нагло не виконують три екологічні Закони України
Владимир Борейко
Я вже неодноразово писав про те, як Гройсман і Держлісагенство України завзято не бажають виконувати українські закони в галузі охорони природи. Більше того, з легкої руки Гройсмана в країні постійно відбувається деекологізація. Наприклад-блокування Гройсманом роботи екологічної інспекції цього року.
Свіжий приклад- небажання Гройсмана й Держлісагенства виконати перехідні положення відразу трьох Законів України, прийнятих в 2017 р. з ініціативи народного депутата України Остапа Єднака ,Київського еколого-культурного центру, ЕкоПраво-Київ , Українського товариства охорони птахів та ЕПЛ. А саме:
1. Кабінет Міністрів України та Держлісагенство України не забезпечили в зазначений термін розроблення нормативно- правових актів, передбачених Законом України « Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони пралісів згідно Рамковою конвенцією про охорону та сталий розвиток Карпат «, а саме=
А. Внесення доповнень в Порядок поділу лісів на категорії та виділення особливо захисних лісових ділянок, затверджений Постановою Кабінета Міністрів України № 733 від 16.5.2007 р., а саме про внесення пралісів, квазіпралісів та природних лісів до категорії лісів природоохоронного, наукового, історико-культурного призначення, а також виділення їх в особливі охоронні лісові ділянки.
Б. Внесення доповнень в Санітарні правила в лісах України, затверджених Постановою Кабінета Міністрів України №555 від 27.7.1995 р., а саме внесення в п. 5 Санітарних правил в лісах України заборони на санітарні рубки, рубки формування та оздоровлення лісів, видалення захаращеності в пралісах, квазіпралісах та природних лісах , заборону проведення в заповідних урочищах всіх видів рубок формування та оздоровлення лісів, заборону проведення суцільних санітарних, поступових, лісовідновних, прохідних рубок во всіх категоріях заказників.
В. Внесення доповнень в Правила поліпшення якісного складу лісів, затверджених Постановою Кабінета Міністрів України №724 від 12.5.2007 р. , а саме внесення в п. 6 Правил поліпшення якісного складу лісів заборони на санітарні рубки, рубки формування та оздоровлення лісів, видалення захаращеності в пралісах, квазіпралісах та природних лісах, заборону проведення суцільних санітарних, поступових, лісовідновних, прохідних рубок во всіх категоріях заказників, заборону проведення в заповідних урочищах всіх видів рубок формування та оздоровлення лісів.
Г. Внесення доповнень в Порядок спеціального використання лісових ресурсів, затверджений Постановою Кабінета Міністрів України № 761 від 23.5.2007 р., а саме-про заборону рубок головного користування в пралісах, квазіпралісах та природних лісах, заборону суцільних та поступових рубок головного користування в заказниках.
2. Кабінет Міністрів України та Держлісагенство України не забезпечили розроблення нормативно- правових актів, передбачених Законом України « Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо виконання Конвенції про охорону дикої флори та фауни і природних середовищ існування в Європі», а саме=
А. Внесення доповнень в Правила поліпшення якісного складу лісів, затверджених Постановою Кабінета Міністрів України №724 від 12.5.2007 р., а саме внесення в п. 6 Правил поліпшення якісного складу лісів заборони щодо вирубки дерев з гніздами рідкісних видів птахів, занесених до Червоної книги України, дуплястих та найстаріших дерев.
Б. Внесення доповнень в Правила рубок головного користування в гірських лісах Карпат, затверджених Постановою Кабінета Міністрів України № 929 від 22.10.2008 р., а саме внесення в п. 5 Правил рубок головного користування в гірських лісах України, заборони щодо вирубки дерев з гніздами рідкісних видів птахів, занесених до Червоної книги України, дуплястих та найстаріших дерев.
В. Внесення доповнень в Санітарні правила в лісах України, затверджених Постановою Кабінета Міністрів України №555 від 27.7.1995 р., а саме внесення в п. 5 Санітарних правил в лісах України заборони щодо вирубки дерев з гніздами рідкісних видів птахів, занесених до Червоної книги України, дуплястих та найстаріших дерев.
Г. Внесення доповнень в Правила рубок головного користування , затверджених наказом Держлісгоспу України № 364 від 23.12.2009 р., а саме внесення в п. 1.3 Правил рубок головного користування , заборони щодо вирубки дерев з гніздами рідкісних видів птахів, занесених до Червоної книги України, дуплястих та найстаріших дерев.
3. Кабінет Міністрів України та Держлісагенство України не забезпечили розроблення нормативно- правових актів, передбачених Законом України « Про оцінку впливу на довкілля», а саме=
А. Внесення доповнень в Правила поліпшення якісного складу лісів, затверджених Постановою Кабінета Міністрів України №724 від 12.5.2007 р., а саме про проведення оцінки впливу на довкілля усіх суцільних санитарних рубок на площі понад 1 гектар, усіх суцільних санітарних рубок на територіях та об,єктах природно-заповідного фонду.
Б. Внесення доповнень в Санітарні правила в лісах України, затверджених Постановою Кабінета Міністрів України №555 від 27.7.1995 р., а саме саме про проведення оцінки впливу на довкілля усіх суцільних санитарних рубок на площі понад 1 гектар, усіх суцільних санітарних рубок на територіях та об,єктах природно-заповідного фонду.
В. Внесення доповнень в Правила рубок головного користування , затверджених наказом Держлісгоспу України № 364 від 23.12.2009 р., а саме про проведення оцінки впливу на довкілля усіх суцільних та поступових рубок головного користування на площі понад 1 гектар.
Г. Внесення доповнень в Правила рубок головного користування в гірських лісах Карпат, затверджених Постановою Кабінета Міністрів України № 929 від 22.10.2008 р., а саме про проведення оцінки впливу на довкілля усіх суцільних та поступових рубок головного користування на площі понад 1 гектар.
Д. Внесення доповнень в Порядок поділу лісів на категорії та виділення особливо захисних лісових ділянок, затверджений Постановою Кабінета Міністрів України № 733 від 16.5.2007 р., а саме про проведення оцінки впливу на довкілля усіх суцільних та поступових рубок головного користування на площі понад 1 гектар.
Е. Внесення доповнень в Порядок спеціального використання лісових ресурсів, затверджений Постановою Кабінета Міністрів України № 761 від 23.5.2007 р., а саме про проведення оцінки впливу на довкілля усіх суцільних та поступових рубок головного користування на площі понад 1 гектар.
29.04.2018
Рубрики: Борьба за заповедность, Новости