Гройсман і Держлісагенство нагло не виконують три екологічні Закони України

Владимир Борейко

 

Я вже неодноразово писав про те, як Гройсман і Держлісагенство України завзято не бажають виконувати українські закони в галузі охорони природи.  Більше того, з легкої руки Гройсмана  в країні  постійно відбувається деекологізація. Наприклад-блокування Гройсманом роботи екологічної інспекції цього року.

Свіжий приклад-  небажання Гройсмана й Держлісагенства виконати перехідні положення відразу трьох Законів України, прийнятих в 2017 р. з ініціативи народного депутата України Остапа Єднака ,Київського еколого-культурного центру,  ЕкоПраво-Київ , Українського товариства охорони  птахів та ЕПЛ. А саме:

 

1.     Кабінет Міністрів України та Держлісагенство  України не забезпечили в  зазначений термін  розроблення нормативно- правових актів, передбачених Законом України « Про внесення змін  до деяких законодавчих актів України щодо охорони пралісів згідно Рамковою конвенцією про охорону та сталий розвиток Карпат «, а саме=

А.  Внесення доповнень в Порядок поділу лісів  на категорії та  виділення особливо захисних лісових ділянок, затверджений Постановою Кабінета Міністрів України № 733 від 16.5.2007 р., а саме про внесення пралісів, квазіпралісів та природних лісів до категорії лісів природоохоронного, наукового, історико-культурного призначення, а також виділення їх в особливі охоронні лісові ділянки.

Б. Внесення доповнень в Санітарні правила в лісах України, затверджених  Постановою Кабінета Міністрів України №555 від 27.7.1995 р., а саме внесення в п. 5  Санітарних  правил в лісах України  заборони на санітарні рубки, рубки формування та оздоровлення лісів, видалення захаращеності в пралісах, квазіпралісах та природних лісах , заборону проведення  в заповідних урочищах всіх видів рубок формування та оздоровлення лісів, заборону проведення суцільних санітарних, поступових, лісовідновних, прохідних рубок во всіх категоріях заказників.

В. Внесення доповнень в Правила поліпшення якісного складу лісів, затверджених  Постановою Кабінета Міністрів України №724 від 12.5.2007 р. , а саме внесення в п. 6 Правил поліпшення якісного складу лісів  заборони на санітарні рубки, рубки формування та оздоровлення лісів, видалення захаращеності в пралісах, квазіпралісах та природних лісах, заборону проведення суцільних санітарних, поступових, лісовідновних, прохідних рубок во всіх категоріях заказників,  заборону проведення  в заповідних урочищах всіх видів рубок формування та оздоровлення лісів.

Г.  Внесення доповнень в  Порядок спеціального використання лісових ресурсів, затверджений  Постановою Кабінета Міністрів України № 761 від 23.5.2007 р., а саме-про заборону рубок головного користування в пралісах, квазіпралісах та природних лісах, заборону суцільних та поступових рубок  головного користування в заказниках.

 

2.       Кабінет Міністрів України  та Держлісагенство України не забезпечили розроблення нормативно- правових актів, передбачених Законом України « Про внесення змін  до деяких законодавчих актів України щодо виконання Конвенції про охорону дикої флори та фауни і природних середовищ існування в Європі», а саме=

А. Внесення доповнень в Правила поліпшення якісного складу лісів, затверджених  Постановою Кабінета Міністрів України №724 від 12.5.2007 р.,  а саме внесення в п. 6 Правил поліпшення якісного складу лісів  заборони щодо вирубки дерев з гніздами рідкісних видів птахів, занесених до Червоної книги України, дуплястих та найстаріших дерев.

Б.  Внесення доповнень в Правила рубок  головного користування в гірських лісах Карпат, затверджених  Постановою Кабінета Міністрів України № 929  від 22.10.2008  р., а саме внесення в п. 5   Правил рубок  головного користування в гірських лісах України,   заборони щодо вирубки дерев з гніздами рідкісних видів птахів, занесених до Червоної книги України, дуплястих та найстаріших дерев.

В. Внесення доповнень в Санітарні правила в лісах України, затверджених  Постановою Кабінета Міністрів України №555 від 27.7.1995 р., а саме внесення в п. 5  Санітарних  правил в лісах України  заборони щодо вирубки дерев з гніздами рідкісних видів птахів, занесених до Червоної книги України, дуплястих та найстаріших дерев.

Г.    Внесення доповнень в Правила рубок  головного користування , затверджених  наказом Держлісгоспу України  № 364 від 23.12.2009  р., а саме внесення в п. 1.3   Правил рубок  головного користування ,   заборони щодо вирубки дерев з гніздами рідкісних видів птахів, занесених до Червоної книги України, дуплястих та найстаріших дерев.

 

3.       Кабінет Міністрів України та Держлісагенство України не забезпечили  розроблення нормативно- правових актів, передбачених Законом України « Про  оцінку впливу на довкілля», а саме=

 

А. Внесення доповнень в Правила поліпшення якісного складу лісів, затверджених  Постановою Кабінета Міністрів України №724 від 12.5.2007 р.,  а саме про  проведення оцінки впливу на довкілля  усіх  суцільних санитарних рубок на площі понад 1 гектар, усіх суцільних санітарних рубок на територіях та об,єктах природно-заповідного фонду.

Б. Внесення доповнень в Санітарні правила в лісах України, затверджених  Постановою Кабінета Міністрів України №555 від 27.7.1995 р., а саме  саме про  проведення оцінки впливу на довкілля усіх  суцільних санитарних рубок на площі понад 1 гектар, усіх суцільних санітарних рубок на територіях та об,єктах природно-заповідного фонду.

В.     Внесення доповнень в Правила рубок  головного користування , затверджених  наказом Держлісгоспу України  № 364 від 23.12.2009  р., а саме  про  проведення оцінки впливу на довкілля  усіх суцільних та поступових рубок головного користування на площі понад 1 гектар.

Г. Внесення доповнень в Правила рубок  головного користування в гірських лісах Карпат, затверджених  Постановою Кабінета Міністрів України № 929  від 22.10.2008  р., а саме про  проведення оцінки впливу на довкілля  усіх суцільних та поступових рубок головного користування на площі понад 1 гектар.

Д.   Внесення доповнень в Порядок поділу лісів  на категорії та  виділення особливо захисних лісових ділянок, затверджений Постановою Кабінета Міністрів України № 733 від 16.5.2007 р., а саме про  проведення оцінки впливу на довкілля  усіх суцільних та поступових рубок головного користування  на площі понад 1 гектар.

Е.   Внесення доповнень в  Порядок спеціального використання лісових ресурсів, затверджений  Постановою Кабінета Міністрів України № 761 від 23.5.2007 р., а саме про  проведення оцінки впливу на довкілля  усіх суцільних та поступових рубок головного користування  на площі понад 1 гектар.

 

 

 

29.04.2018   Рубрики: Борьба за заповедность, Новости