Экологические организации Украины требуют отставки Христины Юшкевич

Міністру аграрної політики та продовольства України

Кутовому Т.В

вул. Хрещатик, 24

м.Київ, 01001,

 

Копія:

Прем’єр-міністру України Гройсману В.Б.

Кабінет Міністрів України,

вул. Грушевського 12/2, м. Київ, 01008

 

науковців, активістів громадських організацій

 

 

Звернення

 

Щодо саботажу створення національного природного парку «Дніпровсько-Тетерівський» з боку керівництва Державного агентства лісових ресурсів України

 

Шановний Тарасе Вікторовичу!

 

Наукова спільнота та природоохоронна громадськість обурена останніми діями т.в.о. голови Державного агентства лісових ресурсів України Юшкевич Х.В. з приводу її позиції щодо створення національного природного парку «Дніпровсько-Тетерівський» на території Дніпровсько-Тетерівського лісомисливського господарства. 

Окрім важливого природоохоронного значення створення НПП «Дніпровсько-Тетерівський»  є важливим кроком в розвитку рекреації та туризму, адже в Київській області досі не створено жодного національного природного парку. Враховуючи попередню масову протизаконну забудову прибережних зон, територія майбутнього національного парку з відкритим доступом для водоймищ має стати повноцінним місцем відпочинку для киян, мешканців та гостей Київщини.  

Створення цього природоохоронного об’єкту мало відбуватись згідно Указу Президента України № 1129/2008 від 1 грудня 2008 «Про Розширення мережі та територій національних природних парків та інших природно-заповідних об’єктів (http://zakon5.rada.gov.ua/laws/ show / 1129/2008). Саме тому погодження на створення національного парку від 30 жовтня 2009 р № 02-01 / 5100 було підписано ще 7 років тому першим заступником Держкомлісгоспу Ю. Марчуком. При розробці Проекту організації цього національного парку були виконані всі умови і побажання Держлісагентства, Київського обласного управління лісового господарства і самого Дніпровсько-Тетерівського лісомисливського господарства.http://pryroda.in.ua/lystopad/materialy-do-proektu-stvorennya-natsionalnoho-pryrodnoho-parku-dniprovsko-teterivskyy/

У зв’язку з вищенаведеним дуже дивує й обурює вимога пані Юшкевич Х.В. до своїх підлеглих з Київського обласного управління лісового господарства та керівництва Дніпровського-Тетерівського лісомисливського господарства відізвати погодження на створення національного природного парку «Дніпровсько-Тетерівський». Також виникають питання стосовно відмови пані Юшкевич Х.В в участі в нараді при Міністерстві екології з цього питання під приводом того, що підлеглі знаходяться у відпустках.  

Так для чого або для кого пані Юшкевич Х.В саботує вказаний вище Указ Президента, Основні засади (стратегію) державної екологічної політики на період до 2020 р.,що вимагають збільшення площі ПЗФ до 15 % від території держави,  євроінтеграційні плани України відносно досягнення середньоєвропейського рівня площ природоохоронних територій? Щоб відповісти на це питання треба поставити інше: «Кому це вигідно?». І тут відповідь лежить на поверхні.  31 липня 2012 року Київська облрада за вказівкою В. Януковича і його колег, засновників мисливського господарства «Кедр» (тоді ще Міністра енергетики Ю.Бойка, голови Держагентства автодоріг В.Демишкана і губернатора Черкаської області С. Тулуба) прийняла рішення про передачу в оренду на 49 років 30, 4 тис. га державних мисливських угідь, що перебували у Дніпровсько-Тетерівського лісомисливського господарства Держкомлісгоспу України, у підпорядкування «Товариства мисливців та рибалок« Кедр».
Окрім зазначених вище осіб членами «Кедру» на той час були Андрій Клюєв, Сергій Ківалов, Олександр Лавринович, Віктор Сівець, Володимир Сівкович й інші не менш відомі особистості, деякі з яких зараз знаходяться в розшуку.

Тому сьогодні дії Юшкевич Х.В. грають на руку членам «Кедру» та його директору Гордійчуку М.І., який зараз здійснює спроби не допустити створення національного природного парку «Дніпровсько-Тетерівський».  Варто зазначити, що  Указ, в якому йде мова про створення НПП «Дніпровсько-Тетерівський»  ніхто не скасовував  http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/1129/2008, тому як держслужбовець т.в.о голови Держлісагентства  має його виконувати. Якщо держслужбовець саботує виконання стратегічних завдань державної політики, то виникають питання щодо професійної придатності  такого чиновника.

Нагадуємо також, що створення об’єктів природно-заповідного фонду на місці  мисливських VIP- господарств, де проводились «царські полювання», було однією з вимог Майдану. Тому лобіювання VIP-мисливців в цьому випадку має вигляд відвертого цинізму.

Окрім цього, т.в.о. голови Держлісагенства фактично саботує проект постанови Кабінету Міністрів України про затвердження нових Санітарних правил в лісах України. Згідно Протокольного рішення наради в Кабміні України від 12 травня 2016 р підписаного віце-прем’єром В. Кістіоном, необхідно було до 27 травня 2016 р подати в Кабмін України проект нових Санітарних правил в лісах України. Наскільки нам відомо це завдання не виконане, тому є всі підстави вважати, що Христина Юшкевич, як фактичний керівник Держлісагентства, гальмує виконання доручення Уряду.
Як фактичний керівник лісової галузі України Х. Юшкевич також несе персональну відповідальність за широкомасштабне розширення масових незаконних рубок лісу в Карпатах та інших регіонах країни, адже жодних серйозних кроків щодо припинення масового знищення українського лісу нею
 не вжито. Отже, має місце відверта бездіяльність.Також нагадуємо, що пані Юшкевич раніше ніколи не працювала в лісовій та мисливської галузях і не має відповідної освіти.

Варто зазначити, що природоохоронна громадськість здійснює перманентний контроль за діями чиновників з різних міністерств та відомств, в тому числі й з Міністерства екології та природних ресурсів України, керівництво якого також піддавалось неодноразовій критиці з нашого боку. Проте, у випадку створення НПП «Дніпровсько-Тетерівський» (дублююча назва «Сухолуччя») ми виражаємо повну й беззаперечну підтримку діям Міністра екології Остапа Семерака, який заявив, що «Сухолуччя — це знаковий об’єкт, перетворення його з місця елітних мисливських розваг диктаторського режиму на місце для збереження природи й відпочинку громадян України має символічне значення» й пояснив, що спроби виконувача обов’язків Держлісагентства призупинити створення парку й заяви про відкликання раніше наданих цим відомством та його підрозділами погоджень не мають юридичної сили, оскільки такі процедури не передбачено законодавством. Тож щойно Кабмін схвалить проект указу, його передадуть в Адміністрацію Президента для подальшого опрацювання». http://ukurier.gov.ua/uk/articles/suholuchchya-stane-nacparkom-popri-protidiyu-druzi/


         У зв’язку з вищенаведеним закликаємо вас:

1.Створити всі умови для створення НПП «Дніпровсько-Тетерівський» на базі нинішнього Дінпровсько-Тетерівського лісомисливського господарства й не допустити саботажу цього процесу з боку представників Державного агентства лісових ресурсів України.

2. Звільнити з посади т.в.о голови Державного агентства лісових ресурсів України Юшкевич Х.В., та призначити на цю посаду фахового лісознавця.

 

З повагою,

1.Русєв І.Т., доктор біол. наук, в.о. директора НПП “Тузловські лимани” , Одеська область.

2.Мудрак О.В., доктор с-г наук, голова Вінницького ОО Всеукраїнської екологічної ліги, м. Вінниця

3.Куземко А.А., доктор біол. наук, Національний дендрологічний парк “Софіївка”НАН України, м.Умань, Черкаська область.

4.Мойсієнко І. І., доктор біол. наук, професор, завідувач кафедри ботаніки Херсонського державного університету, м. Херсон

5.Морозова Т.В., кандидат біол. наук, доцент. Інститут біології, хімії та біоресурсів Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича, Чернівецька область. 

6.Барановський Б.О., канд. біол. наук., ст. наук. співр , голова еколого-просвітницького товариства “Кіммерія” м. Дніпро,

7.Манюк В.В., кандидат біол. наук, доцент Дніпропетровського національного університету ім. О. Гончара, м. Дніпро.  

8.Коломійчук В.П., канд. біол. наук, доцент, заст. директора Ботанічного саду ім. акад. О.В. Фоміна Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, м. Київ.

9.Парнікоза І.Ю., кандидат біологічних наук, Київський еколого-культурний центр, м. Київ

10.Роженко М. В., канд. біол. наук, Голова наукової ради Одеської ОО Всеукраїнської екологічної ліги, Одеська область.

11.Миленька М. М., канд. біол. наук, доцент, Прикарпатський національний університет ім. В. Стефаника, м. Івано-Франківськ

12.Льовкіна В.Г., Голова ГО “Шульгівська громада” Петриківський р-н, Дніпропетровської обл.

13. Пірогова Ірина, голова Запорізької ОО Всеукраїнської екологічної ліги, м. Запоріжжя.

14.Горобець В.В.  Секретар громадської екологічної ради при Дніпропетровській ОДА, м. Дніпро.

15.Щеголєв Ігор, «Фонд захисту та відродження дикої природи» ім. І.І. Пузанова, Одеська область.

16.Бабченко Р.П., голова Донецької ОО  Всеукраїнської екологічної ліги, Донецька область.

17.Бурковський О.П заст. голови Донецької ОО Всеукраїнської екологічної ліги, Донецька обл.

18.Луковенко С.П., Національна спілка краєзнавців України, Донецька область.

19.Сілічьов О.С. Дніпропетровська ОО Всеукраїнської екологічної ліги, м. Дніпро.

20.Лобановський С.А., Дніпропетровська ОО Всеукраїнської екологічної ліги, м. Дніпро.

21.Швидун Павло, Дружина Охорони природи «Зубр», м. Київ.

22.Горнович Лариса, Київський еколого-культурний центр, м. Київ

23.Яцеленко Ольга, Київський еколого-культурний центр, м. Київ

24.Ловчиновський В.І. GreenVideoTM, м. Харків

25.Ловичиновська А.В. ГО “Greenda International” м. Харків

26.Косюк Н.О. інженер лісового господарства, Закарпатська область.

27. Василюк О.В., заступник голови Національного екологічного центру України, м. Київ.

28. Борейко В.Є., директор Київського еколого-культурного центру, м. Київ.

29. Перегон О. О., голова КР ГО “Зелений Фронт”, м. Харків.

18.08.2016   Рубрики: Борьба за заповедность, Новости, Спасем украинский лес